Dívky v sedlech

Abychom si s Lenkou užily trochu všeho, co Irsko nabízí, byly jsme dva dny na kolech – projely jsme se v parku na tandemu a druhý den jsme s tatouchem vyjeli do Waterfordu na cyklostezku.

Vlastně to všechno začalo plánováním výletu do Waterfordu – tatouch se zmínil, že v tamní půjčovně kol (narozdíl od některých jiných) nepůjčují tandem kola, Lenka se pro ně okamžitě nadchla, našla si kde se dají půjčit v Dublinu a o pár dní později jsme vyrazily do Phoenix parku si jedno vypůjčit.

Půjčovnu jsme našly docela rychle, milý pán nám půjčil kola a dokonce nám poradil kudy jet, abychom se hezky projely a byly včas s kolem zpátky. Ze začátku se nám nejelo moc dobře, po chvilce jsme si ale zvykly a kromě jednoho menšího skoro-nabourání do značky jsme strávily hodinu na tandem kole bez jakékoliv úhony (k našemu velkému překvapené), dokonce jsme viděly stádo daňků, kteří v parku žijí.

Asi na nás udělali velký dojem, protože jsme se po vrácení kola rozhodly jít do dublinské zoo (také v Phoenix parku), kde jsme se zbytek odpoledne obdivovaly mláďatům potápky, červeným pandám, mláďatům potápky, gorilám, slonům, mláďatům potápky, nosorožcům, zebrám a plameňákům, ale hlavně mláďatům potápky. Vážně, malé potápky jsou neskutečně roztomilé – vypadají jako kachňata, ale potápějí se a jsou úplně ňuňu, ťuťu.

Každopádně, další den jsme si všichni (Lenka, tatouch a já) přivstali a jeli jsme do Wexfordu, kde jsme opět našli docela rychle půjčovnu, vypůjčili si dvě dámská kola (tatouch měl koloběžku) a ještě před desátou jsme se vydali na cestu. Jeli jsme podél řeky, kolem staré vápenky, podél železnice (kde jezdí vyhlídkový vlak, na nádraží jsme se stavili na zmrzlinu), kolem vílí vesnice, přes viadukty, asi půlkilometrovým mostem (který byl opravdu nádherný, byly tam takové výklenky, kde bylo vidět horu a ta měla vrstvy jinak zabarveného kamene a bylo to prostě kouzelné, bohužel jsme to myslím nikdo nevyfotil) a podél moře až do Dungarvanu. Celý den bylo krásně, celá cesta byla krásná, byl to prostě dokonalý výlet. Tatouch vyvěsil fotky zde.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s